Praca zdalna – oddziałowość w firmie

W dobie powszechnej komputeryzacji mamy już możliwości ułatwiające współpracę między wieloma oddziałami własnego przedsiębiorstwa.
Serwisanci naszej firmy mogą Państwu w profesjonalny sposób skonfigurować połączenie internetowe pomiędzy oddziałami poprzez tzw. pulpity zdalne lub technologii klient -serwer. Dzięki temu wszystkie Wasze oddziały mogą pracować na jednych danych znajdujących się w Centrali , unikając zamieszania i częstych błędów powstających             w wyniku przesyłania dokumentów w sposób tradycyjny (metodą komunikacji przez nośnik).
JAK TO DZIAŁA?
Zapewne zdarzyło Ci się czasem szanowny kliencie znaleźć w sytuacji, kiedy to kłopoty        z działaniem aplikacji uniemożliwiły Ci wykonanie na komputerze jakiejś pilnej pracy,    a jedyna osoba, która ewentualnie byłaby Ci     w stanie pomóc znajdowała się akurat gdzieś daleko po drugiej stronie kabla.  I właśnie jako remedium na tego typu problemy opracowano cały szereg aplikacji, dla których jedynym, bądź głównym zadaniem, jest przejmowanie bezpośredniej kontroli nad pulpitem odległej maszyny.
Pulpit zdalny wykorzystując konwencjonalne protokoły sieciowe i specjalne usługi terminalowe, pozwala udostępniać zasoby własnego komputera innym sieciowym użytkownikom w taki sposób, jakby to oni osobiście siedzieli przed ekranem sterowanego przez siebie komputera.
Funkcjonalność ta jest bardzo przydatna szefom firmy, którzy mając nienormowany czas pracy, mogą tę pracę wykonywać nawet w domu. Często wykorzystują ją księgowi, którzy mogą mieć ze swoich własnych biur dostęp do danych klienta / pracodawcy i prowadzą księgowość zdalnie. Wreszcie narzędzie to służy do rozpowszechnianej ostatnio pracy przez Internet. Tak może pracować Wasz grafik, projektant, pracownik marketingu itp.
Dla podniesienia bezpieczeństwa takiej pracy konfigurujemy te połączenia poprzez VPN

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Udostępnij
Tagged in