Polski nowy ład

Od 01.01.2022 zmiany dla sprzedawców detalicznych wprowadza Polski Ład. Dz.U 2021 z 23.11.2021r

Najważniejsze zmiany, jakie ze sobą niesie dla użytkowników urządzeń fiskalnych:

  • Od 01.01.2022 wszyscy przedsiębiorcy ewidencjonujący sprzedaż zarówno na kasach, jak i na drukarkach fiskalnych online, a także na urządzeniach starszego typu – są zobowiązani do umożliwienia klientom realizacji płatności bezgotówkowych . Spełnienie tego wymogu może być realizowane poprzez zapewnienie przyjmowania płatności np. kartą płatniczą (terminal), przelew elektroniczny, płatności mobilne, BLIK, SkyCach itp.

Biorąc pod uwagę, że przedsiębiorca chce obsłużyć wszystkich klientów, najpowszechniejszym sposobem płatności bezgotówkowej staje się terminal płatniczy.

Art. 19a. 1. Przedsiębiorca zapewnia możliwość dokonywania zapłaty w każdym miejscu, w którym działalność gospodarcza jest faktycznie wykonywana, w szczególności w lokalu, poza lokalem przedsiębiorstwa lub w pojeździe wykorzystywanym do świadczenia usług transportu pasażerskiego, przy użyciu instrumentu płatniczego w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1907 i 1814).

 

  • Od 01.07.2022 przedsiębiorcy, którzy mają kasy rejestrujące ONLINE oraz terminal płatniczy będą musieli zapewnić współpracę kasy z terminalem, zgodnie z wymaganiami technicznymi kas rejestrujących. Za nie dopełnienie tego obowiązku grozi kara skarbowa 5000 zł. Kliencie – jeśli nie posiadasz w chwili obecnej Terminala płatniczego zapraszamy do kontaktu. Skonfigurujemy dla Ciebie korzystną ofertę. Przez pierwszy rok skorzystasz z darmowego utrzymania terminala w akcji Polska Bezgotówkowa. W kolejnych okresach możesz skorzystać z ulg w podatku dochodowym. SZCZEGÓŁY W LINKU
Przedsiębiorca, który zapewnia możliwość przyjmowania płatności przy użyciu terminala płatniczego i prowadzi ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, które umożliwiają połączenie i przesyłanie danych między kasą rejestrującą a Centralnym Repozytorium Kas, określone w art. 111a ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, zapewnia współpracę kasy rejestrującej z terminalem płatniczym zgodnie z wymaganiami technicznymi dla kas rejestrujących, określonymi w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie tej ustawy.

 

Możesz również zweryfikować dotychczasowe opłaty za terminal i zamówić nie zobowiązującą ofertę. Współpracujemy z dwoma dostawcami terminali: PayTel oraz Polskie ePłatności.

Aby umówić się na wycenę zadzwoń pod nr tel. 506 179 726 lub wyślij wiadomość na adres: biuro@perspekt.com.pl

 

CAŁY TEKST DO WYDRUKU

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Udostępnij
Tagged in